Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во населба Драчево

Од:

Поради уличен дефект на водоводна мрежа ф-100м.м. прекин на водоснабдувањето ќе имаат дел од корисниците во населба Драчево.

– Поради уличен дефект на водоводна мрежа ф-100м.м. на улица „Румена Хаџипанзова“ 62,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улица „Румена Хаџипанзова“, „Коперникова“, „Aнтон Димитров“, „Славка Димкова“ и „Малешевска“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување на дефектот, соопштија од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Би можело да ве интересира

Без вода корисниците на улицата „Хо Ши Мин“ во Бутел

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Центар

Ана Ололовска

Плаќање на неплатените сметки за вода на рати и без камата до 31 јули

Ана Ололовска

Заштити го водоснабдителниот систем „Биди одговорен, однесувај се совесно“

Ана Ололовска

Без вода корисници на улицата „Војдан Чернодрински“ кај полициска станица Бит Пазар

Ана Ололовска

Без вода утре дел од корисниците кај булеварите „Србија“ и „Киро Глигоров“

Ана Ололовска