Прегазено четиригодишно дете во Струмица, возачот побегнал

Од:

Вечерва околу 18 часот на улицата „Никола Тесла“ во Струмица прегазено е четиригодишно дете, а возачот на автомобилот побегнал.

Настанот го потврдија од струмичката полиција од каде информираа дека детето со тешки телесни повреди по приемот во Медицинскиот центар во Струмица е пренесено во Клиничкиот центар во Скопје.

На местото на несреќата извршен е увид од страна на полицијата и јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Обвинителството во Гостивар даде наредба за истражна постапка за убиство

Ана Ололовска

Полицијата уапси маж од Чегране кој му нанел убодни рани на соселанец

Ана Ололовска

Паркирано возило се придвижило и удрило двајца, струмичанка починала на местото на несреќата

Ана Ололовска

54-годишен кичевец починал откако ја исекол ногата со мотокултиватор

Ана Ололовска

Пукање во Чаир, полицијата пронајде чаури, но не и лицата кои ги испукале

Кристијан Ландов

Двајца вработни во ДЗС повредени при експлозија на противградна ракета

Ана Ололовска