Предавање на амбасадорот Шчербак за системите на колективна безбедност од руски аспект

Од:

Предавање на тема „Системите на колективна безбедност: историски и актуелни погледи од призма на Руската Федерација” ќе одржи денеска амбасадорот на Руската Федерација, Олег Шчербак.

Предавањето е во рамките на активностите на Дипломатскиот Форум на Факултет за безбедност при Универзитет Климент Охридски.

Би можело да ве интересира

ОН: Најопасно место за жените е нивниот дом

Сијарто: Безбедноста на Европа почнува во Турција

Објавена трилогија „Македонски безбедносни лавиринти“

Ана Ололовска

Регионална школа за безбедност: Потребно е обнова на сите безбедносни документи во Република Северна Македонија

Ана Ололовска

„Глобал Фајненс“: Исланд најбезбедна земја во светот, Македонија на 59 место

Наум Локоски

ВИДЕО: Спасовски на промоција на нови дипломци на Факултетот за безбедност

Ана Ололовска