Пратеникот Арбен Зибери пренесен на Инфективната клиника поради Ковид-19

Од:

Поранешниот директор на Центарот за јавно здравје-Скопје, Арбен Зибери, актуелен пратеник од ДУИ, денеска бил пренесен на Клиниката за инфективни болести поради влошување на здравствената состојба со коронавирусот.

Од Клиниката за „А1он“ потврдуваат дека Зибери е пренесен кај нив и велат дека неговата состојба е стабилна.

Позитивниот резултат на Ковид-19, Зибери го доби на 30 август кога пратениците во Собранието гласаа за изборот на новата Влада, па тој гласаше од изолирана просторија во Собранието.

Би можело да ве интересира

Разрешена директорката на Клиниката за инфективни болести, Милена Стевановиќ, на нејзино место назначен Фадил Цана

Грип, ковид и инфекции на дишните патишта ги полнат амбулантите и болниците

Обезбеден лекот за конго-кримска хеморагична треска, болничарката е во стабилна состојба

Ковид-19 од денес е обична заразна болест, укинати и последните мерки за носење маски

Орце Костов

Пендаровски го потпиша Указот за новиот Закон за амнестија за прекршоците во ковид кризата

Катерина Ѓуровски

Три години откако СЗО прогласи пандемија од Ковид-19, вирусот се уште присутен, но со намален интензитет

Ана Ололовска