Пожар во зградата кај поранешна Комерцијална банка

Од:

Пожар избувна изутрина во зграда на кеј „Димитар Влахов“ во центарот на Скопје, поранешен објект на Комерцијална банка, во делот каде сега се сместени државни институции.

Противпожарни екипи интервенираат во гаснење на пожарот, во кој гори првиот кат каде што е сместен Државниот инспекторат за животна средина. Евакуирана е целата зграда во која е сместена и Медиумската информативна агенција.

Од инспекторатот, каде работното време почнува во 08:30 часот, велат при избувнувањето на пожарот немало вртаботени во нивните простории.

Фото: МИА

Би можело да ве интересира

Опожарени трски и сува трева кај Калишта

Катерина Павлова-Николовска

Пожар во индустрискиот дел кај спортскиот центар во Тетово

Изгоре работилница на Македонски железници во Трубарево, тројца работници повредени

Жарко Настоски

Автомобил изгоре на автопатот пред Неготино

Ана Ололовска

Експлозија и пожар во Железара, засега нема пријава за повредени

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Се запали улична светилка пред Олимписки базен во Скопје

Искра Манојлоска