Пожар во училиштето „Ферид Бајрам“ во Скопје

Од:

Една училница и дел од ходникот биле опожарени во пожар кој се случил вчера во училиште на улицата „Ферид Бајрам“ во Скопје, информираше МВР.

dobivaj vesti na viber

Пожарот бил пријавен вчера во 13:40 часот и за среќа, нема повредени.

„Во тој дел од училиштето во моментот немало ученици, а пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита“,

велат од МВР.
Увид на местото на пожарот направиле и полицајци од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Во пожар во Њу Делхи загинаа 27 лица

А1он

Изгореа неколку возила на паркинг на трговски центар во Приштина

А1он

ВИДЕО: Пожар кај струшки Елен Камен

А1он

Во опожарена куќа во Скопје пронајдена е почината жена

Катерина Павлова-Николовска

Имотот на „Треска“ нема никаква врска со стечајните работници

А1он

Герасимовски: Ќе иницирам итно расчистување на земјиштето кај Треска

А1он