Пожар во куќа во Кочани: Со тешки повреди се здобила сопственичката на куќата

Од:

Во полициската станица во Кочани вчера е пријавено дека на улицата „Маршал Тито“ во населбата Оризари во градот настанал пожар во куќа сопственост на Д.С.(51).

Притоа, со повреди се здобила Д.С. констатирани во болницата во Кочани.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Кочани.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

Би можело да ве интересира

Мртов старец пронајден во изгорена куќа во Кичево

Основно училиште од Кочани забрани мобилни телефони

Почина жената која беше повредена во пожар во Чачак

13 лица загинаа во пожар во хостел во Казахстан

Горан Наумовски

Во пожар загина 78-годишен маж

Горан Наумовски

Поранешна СФРЈ сè уште е жива во Кочани, титовистите го одбележаа нејзиниот 80. роденден