Пожар во гостиварско Русино

Од:

Пожар ја зафати епонијата во гостиварското село Русино. Во гасењето на пожарот се вклучи и дирекцијата за заштита и спасување.

dobivaj vesti na viber

„Дирекцијата за заштита и спасување уште во доцните часови активно беше вклучена во акцијата за гасењето на пожар кој ја зафати депонијата во Русино, Гостивар. Директорот на Дирекцијата за заштита и спасување г-дин Аднан Џафероски заедно со вработените од Подрачното одделение при Дирекцијата за заштита и спасување во Гостивар и утринава беа на терен, кој поради извршување на градежни работи е непристапен. За справување со пожарот Дирекцијата за заштита и спасување ангажираше градежни машини како поддршка на ТППЕ Гостивар и Комуналното претпријатие на Гостивар.
Дирекцијата за заштита и спасување останува на терен се до конечно гасење на пожарот во депонијата.“ се вели во соопштението од дирекцијата.

Би можело да ве интересира

Во пожар во Њу Делхи загинаа 27 лица

А1он

Изгореа неколку возила на паркинг на трговски центар во Приштина

А1он

ВИДЕО: Пожар кај струшки Елен Камен

А1он

Полицаец со неговиот татко ја нападнал поранешната партнерка пред судница во гостиварскиот суд

А1он

Во опожарена куќа во Скопје пронајдена е почината жена

Катерина Павлова-Николовска

Имотот на „Треска“ нема никаква врска со стечајните работници

А1он