Пожар во автобус на ЈСП во Аеродром

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека настанал пожар во автобус на ЈСП во скопски Аеродром кај „Раде Кончар“.

„На 29.11.2021 год. во 18.50 час. примена е пријава дека на бул.3та Мак. бригада кај „Раде Кончар“ настанал пожар во автобус.

Од страна на УПС од ПС Аеродром излезено на место на настанот при што е констатирано дека е опожарен автобус (во задниот дел кај моторот). Од страна на БППЗ пожарот е изгаснат, повредени нема“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Изречени 13 казни за брзо возење во Охрид, и 12 во Струга

А1он

Приведена скопјанка која била барана со потерница

А1он

Приведени двајца разбојници само три часа откако ограбиле обложувалница

А1он

Приведено лице од Скопје за доиздржување на казна затвор

Ана Ололовска

Приведено лице по распишана централна потерница

Ана Ололовска

Расчистени три тешки кражби, украденото вратено на сопствениците

Ана Ололовска