Пожар избувна во ОХИС, гори оџак и дрвна маса

Од:

Од Е-112 во ЦУК е добиена пријава за пожар во поранешената Фабрика “ОХИС”, каде што е опожарен оџак и дрвна маса во еден од објектите на истата. Известени се БППЗ на град Скопје.

„Гаснењето на пожарот во Охис е во завршна фаза. Нема информации за горење на било какви опасни материи. Веднаш откако ќе биде изгаснат ќе имаме повеќе информации околу пожарот“, велат од Центарот за управување со кризи.

Би можело да ве интересира

Изгаснат пожар меѓу струмичките села Водоча и Вељуса, огнот зафатил и неколку викендички

Предраг Петровиќ

Пожарот во Неготинско го зафати и ридот со ендемично лале

Активен пожарот кај росоманското село Крушевица

Во штипскиот дел на планината Серта пожарот е активен на неколку жаришта

Ангелов: Пожарот во близина на Радовиш веќе ставен под контрола, активни 15 пожари

Најмалку 16 загинати во пожар во трговски центар во Кина