Повторно земјотрес во Штип

Од:

Земјотрес со Рихтерова локална магнитуда ML2.0 и интензитет од II-III степени според Европската макросеизмичка скала, е регистриран попладнево во 16:07 часот на 65 километри југоисточно од Скопје во епицентралното подрачје Свети Николе – Штип.

Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, соопшти дека беше земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес во Киргистан

Силен земјотрес ја погоди Калифорнија

Земјотрес во Грција

Земјотрес ја погоди околината на Неапол

Силен земјотрес ја погоди Алјаска

Силен земјотрес го погоди Нов Зеланд