Повторно опожарена трска во Охридско Езеро

Од:

На потегот помеѓу Струга и с.Калишта настанал пожар покрај брегот на Охридското Езеро, при што била опожарена трска со површина од околу 10.000 м2, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Пожарот е изгаснат дд страна на Територијалната противпожарна единица Струга. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Струга.

Би можело да ве интересира

Полицаец од Скопје вознемирувал неколку ученички

Осум лица се примени во болница по пожар во трговски центар во Пеќ

Горан Наумовски

Голем пожар во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожарникарите во Шпанија гаснат огромен пожар, илјадници луѓе се евакуирани

Наставничка од приватно училиште во Скопје истепа ученичка

Ана Ололовска

Наставничка истепа ученик во основно училиште во Гостивар

Ана Ололовска