Повредени војници во сообраќајка кај патарината Сопот

Од:

Петмина припадници на Армијата на Република Македонија се повредени во сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот Велес-Скопје.

dobivaj vesti na viber

Како што информираат од МВР, сообраќајната несреќа се случила во 12 и 30 часот во близина на патарината Сопот, а учествувале три возила на Армијата на Република Македонија кои се движеле во конвој на редовни вежбовни активности на армискиот полигон Криволак.

Повредените војници се префрлени во велешката болница, но немало потреба да бидат задржани на натамошно лекување.

На местото на несреќата се врши увид.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Акциска контрола на СВР Битола

Ана Ололовска

Пронајдена дрога, приведени осум лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Скопје

Ана Ололовска

Приведено лице во Гостивар за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведена 29-годишна жена од гостиварско барана со потерница за казна затвор од три години

Ана Ололовска