Повредени се четворица малолетници, удриле со возило во канделабар кај Клинички центар

Од:

На 19.8.2022 во 4:20 часот било пријавено дека на крстосницата од бул. Мајка Тереза со ул. Тодор Александров и ул. Белградска патничко возило „форд мондео“, со скопски регистарски ознаки, управувано од малолетник од Скопје, удрило во метална канделабар и бетонска жардиниера.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле малолетникот што го управувал возилото и уште тројца малолетни сопатници, од кои еден од Струмица, двајца од Скопје, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“ и комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Петмина повредени во сообраќајка во Куманово

Ана Ололовска

МВР со детали за сообраќајката во која загина возач од Гевгелија

Горан Наумовски

Возач од Гевгелија загина во сообраќајката на клучката кај Три Чешми

Горан Наумовски

Има загинати во сообраќајка на автопатот Штип-Миладиновци

Горан Наумовски

Девојче од Арачиново тешко повредено во сообраќајка

Горан Наумовски

Кумановец почина откако со автомобил удрил во паркиран автобус