Повредени две деца на „Партизанска“ откако во нив удрил автомобил

Од:

На крстосница од булеварот „Партизански Одреди“ и улицата „Аминта Трети“ во Скопје, вчера во 22 часот патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 19-годишниот М.Х., удрило во две деца од 13 и 12 години, при што на 12-годишникот му биле констатирани тешки телесни повреди, а на 13-годишникот телесни повреди.

По незгодата, како што соопшти МВР, децата биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ОЈО Скопје поднесе обвинение за нанесени телесни повреди при семејно насилство

Ана Ололовска

Во базен во Прилеп бил пронајден удавен чуварот на објектот

Ана Ололовска

Прилепчанец загина откако изгубил контрола над мопедот и удрил во столб

Ана Ололовска

Срна усмртена од возило на автопатот Тетово-Скопје

Ана Ололовска

Шест повредени, од кои еден потешко, при судир на три возила во Тетово

Ана Ололовска

Пукање пред кафеана во скопски Аеродром

Ана Ололовска