Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Од:

Шеснаесетгодишен албански државјанин се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од тераса од висина од над шест метри при работа на објект во Гостивар.

Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар.

Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар. По укажана помош во болницата во Гостивар, тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, информира МВР во редовниот дневен Билтен.

Извршен бил увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија

Капетанијата од Валона спаси од потонување јахта со српски државјани

Татјана Ташкова

Крузерот во Венеција имал механички проблем

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Крузер во Венеција удри во пристаниште и туристички брод, пет лица повредени

Се преврте чамец во Рајна, загинаа три лица меѓу нив едно дете

Татјана Ташкова

Шест лица загинаа при пад на воен хеликоптер во Мексико