Повеќе од 1000 Македонци денеска се вакцинираат во Ниш

Од:

Започна вториот ден од акцијата за имунизација на македонските стопанственици, што ја организира Стопанската комора на Северна Македонија.

-Според информациите на нашите дежурните екипи на граничниот премин Табановце, протокот на возила се одвива со континуирана динамика преку 6 коловозни ленти, а процесот на вакцинација во Ниш е започнат навремено. За стопанствениците пријавени преку Стопанската комора на Северна Македонија, а во организација и со поддршка на Стопанската комора на Србија и колегите во Регионалната комора во Ниш, процесот се одвива на посебно договорени пунктови, без застој, соопштија од Стопанската комора.

Се очекува исто како и вчера, повеќе од 1.000 македонски стопанственици да бидат вакцинирани во рамки на акцијата која на организираше Стопанската комора на Северна Македонија заедно со Стопанската комора на Србија, во рамките на Коморскиот инвестициски форум.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Со трубачи на минус два оди по парите во обложувалница во Ниш

Ана Ололовска

Маж од Ниш легнал на пруга да се самоубие, но возачот го видел и закочил

Ана Ололовска

Во Србија се потврдени 14.717 новозаразени со ковид

Ана Ололовска

Српскиот епидемиолог Тиодоровиќ: Не треба да се потценува омикронот, особено сега кога е актуелен и грипот

Ана Ололовска

Вулин тврди дека добиле информации за криминална група што сака да го убие Вучиќ

А1он

Странски амбасади негираат обвинувања на Брнабиќ дека финансираат протести во Србија

А1он