Поради сообраќајка затворен патот Струмица – ГП Ново Село

Од:

Регионалниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, денеска од 13:15 часот, е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Би можело да ве интересира

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Ана Ололовска

Неготинец приведен и задржан во полиција поради повеќе кривични дела

Ана Ололовска

При палење стрниште жител од Виничко се здобил со изгореници

Ана Ололовска

Автомобил удри 10-годишно дете на „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Ана Ололовска

По исчезнатата Марија Брзакова се трага шести ден

Драган Поповски

ВИДЕО: Таткото на исчезнатиот Арбен Аслани бара средба со Чулев

Искра Манојлоска