Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Штип-Радовиш

Од:

Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Радовиш, поточно на 4-ти километар на излез од Штип, е во целосен прекин поради случена сообраќајна незгода.

dobivaj vesti na viber

Како што информира АМСМ, сообраќајот е во прекин од 16:20 часот.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Радовишанец паднал од мотор и се повредил

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска

Истрага против две лица во Штип за тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

А1он

Дете загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска