Поради минирање утре во прекин сообраќајот на патот Длабочица – Чатал

Од:

Во периодот од 13 до 16 часот утре ќе се врши минирање за изградба на експресниот пат А2 делница Длабочица – Чатал и сообраќајот ќе биде во прекин на потегот од село Ветуница до мостот на реката Блидеш.

Како што соопшти АМСМ, за време на минирањето сообраќајот ќе биде во прекин за сите типови на возила. По минирањето патничките возила ќе се пренасочуваат на спореден пат, додека сообраќајот за сите останати типови возила ќе остане во преќин до расчистување на магистралниот пат.

Би можело да ве интересира

Во прекин сообраќајот Градско – Прилеп, кај хотел Дреново

Ана Ололовска

Сообраќајот кај Љубаништа се уште се одвива наизменично

Ана Ололовска

Големо невреме во Љубаништа, во прекин сообраќајот кон Свети Наум

Ана Ололовска

Поради асфалтирање затворен за сообраќај патот Велес – Градско

Ана Ололовска

Поради асфалтирање затворена за сообраќај делницата Велес – Градско

Ана Ололовска

МВР во координација со Амбасадата на САД ќе спроведе вежба, затворени неколку улици во Скопје

Ана Ололовска