Поради градежните зафати изменета трасата на автобуската линија број 9

Од:

Автобуската постојка Југодрво е вон употреба поради реконструкција на коловозот на булевар „Кочо Рацин“ и воведениот привремен режим на сообраќај, соопшти Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“.

ЈСП информира дека поради градежните зафати, автобуската линија 9 сообраќа по изменета траса во правец од Скопје Север кон Клинички центар, односно, автобусите по Бит-пазар вртат десно по булевар „Гоце Делчев“, лево по булевар „Филип Втори Македонски“ (од кај МНТ), кај Градска болница лево по булевар „11 Октомври“ (Зелен пазар) и десно преку булевар „Кочо Рацин“ продолжуваат по вообичаената траса.

Во правец од Клинички центар кон Скопје Север, возилата сообраќаат по својата редовна траса.

– Посочените измени ќе важат сè до обезбедување услови на терен за вообичаен режим на функционирање на јавниот превоз, наведува ЈСП.

Би можело да ве интересира

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Затворен за сообраќај крак на улица „Христо Татарчев“

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов да ги слушне барањата на скопјани за изградбата на подземна сообраќајница на Кале

Ана Ололовска

Во Скопје изминатите 24 часа 13 сообраќајки со осум повредени

Ана Ололовска

Во осум сообраќајки вчера во Скопје, две лица повредени

Ана Ололовска

Дел од „Илинденска“ со посебен сообраќаен режим поради снимање на филм

Ана Ололовска