Попладне нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Од:

УХМР најавува дека попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер претежно во источните, а кон крајот на денот и во северните делови

dobivaj vesti na viber

Утре, според УХМР, ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со умерен, во западните делови засилен ветер од западен правец. Попладнето ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја.

Од понеделник времето ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен северозападен ветер, поизразен долж Повардарието.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Големо невреме во Србија: Поплавени улици и низа сообраќајни несреќи поради слаба видливост

А1он

Сончево време, попладне локална појава на пороен дожд и ветер

Сончево со мала до умерена облачност, попладне услови за слаб локален дожд

Променливо облачно време со пороен дожд во попладневните часови

(ВИДЕО) Бело како во зима: Силно невреме ја погоди Србија, драматични сцени снимени низ целата земја

А1он

Променливо облачно, попладне со услови за дожд и грмежи