Полициски претрес во Скопје, пронајдена е дрога

Од:

Вчера полициски службеници со судски налог од Основниот кривичен суд во Скопје, извршиле претрес во дом и други простории кај А.С. (57) од Скопје.

При претресот пронајдени се околу половина килограм марихуана, две паковки амфетамин, две ваги шприц со масло од канабис и др.

Дилерот е уапсен и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Црногорците кои беа уапсени во Уругвај со 489 килограми кокаин добија притвор до 120 дена

Црногорци во Уругвај се притворени поради шверц на кокаин

Кокаинска војна во Белгија: Им украле 1,2 тони дрога, па киднапирале нарко-бос

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Претреси и апсење во Арачиново: Спречен транспорт на дрога вредна 100.000 евра

Анита Петровска Рајковиќ

Полицијата кај скопјанец пронајдени килограм марихуана

Нови моменти во аферата наречена „Половина тон кокаин“