Полициски кадар шмрка кокаин во кафуле во Прилеп

Од:

Припадник на полициските служби од ОВР Прилеп, јавно, сред кафеана, шмрка кокаин и тоа за време на работа, тврди наш читател од Прилеп кој бил присутен на лице место и за истото достави и фотографии до нашата редакција.

На  „А1он“ ѝ е познат идентитетот на полицискиот службеник, кој важи за човек од доверба на ВМРО-ДПМНЕ, а воедно и се фалел дека е дел од тимот на новопоставениот началник од страна на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев.

Инаку, Чулев кога дојде на функцијата најави пресметка против трговијата со дрога и обвини дека полициски службеници биле на список на нарко-мaфијата. Оттогаш па наваму, пресметка со нарко-мафијата тешко се гледа, односно кокаинот е распространет на речиси секое ќоше, земајќи го предвид и фактот дека дрогата ја користат и полициски припадници.

Би можело да ве интересира

Министерот Чулев бара од Обвинителството да истражи дали има кршење на законите во Агенцијата за национална безбедност

Ана Ололовска

Чулев: Агенцијата за национална безбедност се уште е дел од системот за следење на комуникации

Ана Ололовска

Чулев: Обвинувањето за набавка на ремени за фантастична сума е неточна информација

Маја Илиевска-Пачемска

Чулев: Ќе објавуваме информации за функционери кои се можни сторители на кривични дела

Кристијан Ландов

Чулев за литијата во Струга: Има затајување на превентивната функција на полицијата, истрагата е во тек

Кристијан Ландов

Независен синдикат на полицијата: Не може да има пари за СЈО и за Фонд за инвестициии, а за награда за полицајците да нема

Маја Илиевска-Пачемска