Полицијата упадна во дом на струмичанец кој си правел забава со 11 пријатели

Од:

Полициски службеници од СВР Струмица извршиле претрес во домот на А.Х.(55) од Струмица ноќеска во 1 часот по полноќ, по претходна пријава и издадена судска наредба.

Притоа, било констатирано дека неговиот син Х.Х.(26) организирал приватна забава со уште 11 лица, со што постапил спротивно на член 206 од Кривичниот законик.

Од МВР денеска соопштија дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Притвор за дилерот со „Хамер“ од тетовско кој нападна полицајци откако го фатија со кокаин

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Десетина лица клоцаат дете од Кочани, тоа плаче и моли за престанат – поднесена кривична

Кристијан Ландов

Отворени термини за вакцинирање на граѓани на 73 и 74-годишна возраст

Жарко Настоски

Владата ги усвои регулираните цени за лекување на ковид пациенти во приватните болници

Жарко Настоски

1.129 новозаразени со коронавирус, починале 27 пациенти

Жарко Настоски

Здружението на правници Роми ќе поднесе кривична пријава за тепањето 10-годишно дете во Кочани

Жарко Настоски