Полицијата трага по 51-годишник од Делчево

Од:

Делчевската полиција трага по 51 – годишниот колега (Т.С) од Делчево, кој последен пат е забележан на 10 јуни 2021 година, четврток, кај месноста „Улив” во атарот на село Илиово. Делчевската полиција трага по 51 – годишниот колега (Т.С) од Делчево, кој последен пат е забележан на 10 јуни 2021 година, четврток, кај месноста „Улив” во атарот на село Илиово.

Лицето за исчезнато е пријавено утринава по што е започната потрага од страна на МВР.

Полициски извори за МИА го потврдија настанот и додадоа дека (Т.С) често рибарел на споменатата локација, а во четвртокот на местото заминал со своето возило Застава 101, кое е пронајдено во близина на истата локација.

Повеќе детали за текот на потрагата за исчезнатиот Т.С кој инаку е вработен во МВР Делчево најавија во текот на вечерта.

Би можело да ве интересира

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

Катерина Павлова-Николовска

Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Катерина Павлова-Николовска

Приведен ресенчанец кој лажно пријавувал поставени бомби во Охрид

Жена загина на патот Прилеп-Кичево откако во неа удри „фолксваген шаран“

Ана Ололовска

Машинист од Прилеп пронајден затрупан во одрон од земја во рудникот „Суводол“

Ана Ололовска

Во незгода на железничкиот премин кај велешко Горно Оризари тешко повреден 46-годишен велешанец

Ана Ололовска