Полицијата кај скопјанец пронајдени килограм марихуана

Од:

Денеска (20.03.2023) полициски службеници од СВР Скопје по претходно добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен кривичен суд Скопје, извршија претрес во дом на С.Т. (38) во Скопје.

При претресот пронајдени се четири најлонски кеси со околу 800 грама марихуана и две стаклени тегли со околу 200 грама марихуана и седум куршуми.

Лицето е лишено од слобода и задржано во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Би можело да ве интересира

На преминот „Табановце“, уапсени странци кои криеле дрога

Полицајци случајно ги виделе како разменуваат нешто – по претрес најдени хероин, марихуана, амфетамини…

А1он

(ВИДЕО) Притвор за три групи дилери од Арачиново – Едни набавувале дрога, други наоѓале зависници и добивале процент

Анита Петровска Рајковиќ

Нова дрога се шири низ Лос Анџелес: Дилерите мешаат лекови за животни со кокаин и хероин, а луѓето шетаат низ градот како зомби и лежат по улиците

ВИДЕО: 105 килограми кокаин скриен во три контејнери со банани, грчката и македонска полиција разбија меѓународна мрежа за трговија со дрога

Горан Наумовски

ВИДЕО: Филмска акција во Скопје – сакале да бегаат со дрога вредна 400 илјади евра, 4 уапсени

Анита Петровска Рајковиќ