Полицаец не бил прободен со нож од мигрант, се повредил на оградата за палмите

Од:

Припадник на специјалните полициски сили распореден за обезбедување на Железничката станица во Гевгелија, синоќа околу 23 часот се самоповредил при интервенција за контролирање на движењето ма мигрантите на просторот околу Железничката станица во Гевгелија. Неколку медиуми објавија дека полицаец бил прободен со нож од страна на мигрант, но наместо тоа тој бил прободен при пад на оградата кај палмите.

При трчање кај паркот во близина на железничката пруга, припадникот на полициските сили од единицата за брзо распоредување се сопнал од оградата поставена за заштита на новонасадените високи палми и се наденал на столбовите за потпирање на палмите.

Веднаш беше проширена дезинформација од жители на Гевгелија дека е прободен со нож од страна на мигрантите со оглед дека неколкумина од нив седеле во паркот каде што паднал полицаецот.

Би можело да ве интересира

Од грчките острови во континентална Грција ќе бидат префрлени над 800 бегалци и мигранти

Ана Ололовска

Франција демонтира голем камп за мигранти во Кале

Ана Ололовска

Членови на невладини организации во Грција им помагале на мигранти да стигнат до Лезбос

Жарко Настоски

Ранет возач на „Порше“ што превезувал мигранти и се обидел да прегази полицајци

Жарко Настоски

Во Царинска испостава „Табановце“, во товарно возило пронајдени осум лица мигранти

Ана Ололовска

Бабиш: Мигрантите треба да се запрат и да се вратат во матичните земји

Ана Ололовска

Leave a Comment

four × 1 =