Почувствувани два земјотреса во Македонија

Од:

Попладнево во Македонија беа почувствувани два земјотреса, чиј епицентар бил во делчевско. Првиот потрес беше со јачина од 4.2 степени, на длабочина од 5 километри, а вториот со јачина од 3.6 степени, на длабочина од 2 километри.

dobivaj vesti na viber

Нема информации за можни штети предизвикани од земјотресот.

Минатиот петок исто така беше почувствуван земјотрес, чиј епицентар беше во Босна и Херцеговина.

Би можело да ве интересира

Нов земјотрес во Јадранскто море во близина на Улцињ

Катерина Павлова-Николовска

Силен земјотрес во Чиле

А1он

Земјотрес од 3.6 степени по Рихтер почувствуван во Гостивар и Тетово

Ана Ололовска

Земјотрес почувствуван во Ресен, Дебар и околината

Катерина Павлова-Николовска

Почувствуван земјотрес во Битола

Ана Ололовска

Гаревски испитува за паниката и стравот од битолскиот земјотрес од минатиот месец и скопскиот од 1963

Маја Илиевска-Пачемска