Почина жена прегазена во Куманово

Од:

Осумдесетгодишна жена од Куманово загина, а пет години постар кумановец е тешко повреден откако во нив удрило ауди.

dobivaj vesti na viber

– На 30.07.2022 околу 18.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосница од бул.„Октомвриска револуција“, ул.„Иво Лола Рибар“ и ул.„Ѓорче Петров“, патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.Д.(22) од Куманово, удрило во пешаците Р.Д.(80) и Н.Н.(85), двајцата од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Во Битола приведен дилер, полицијата го фатила со 14 пакувања хероин

ВИДЕО: Марихуана и оружје пронајдени во гевгелиско, двајца приведени

Катерина Павлова-Николовска

Германец пронајден мртов во куќа во Скопје

Во Општа болница Куманово донесен починат маж

Ана Ололовска

Фатен еден од разбојниците кои во Глуво изамчуваа брачен пар и го убија мажот

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Откриен насад со марихуана во кумановско, еден приведен