Почина Владимир Антонов

Од:

По долго и тешко боледување, утринава во Скопје, на шеесет и две годишна возраст почина Владимир Антонов.

Антонов, правник по образование, своите најплодни години ги мина како новинар и уредник на деск во Македонската телевизија, во Сител и во Канал 5, а кариерата ја заврши како уредник на вестите на англиски јазик на скопски Промовенс.

Ерудитот и мајстор на пишаниот збор, Владе Антонов, беше учител и ментор на многу денес познати новинари и уредници во многу медиуми во Македонија.

Последна почит ќе му биде оддадена в сабота, на 7 јануари во 10 часот во капелата на гробиштата Бутел, а погребот ќе биде извршен во 11 часот.

Би можело да ве интересира

Кејт Мери Бирнс ќе биде нова амбасадорка на САД во Македонија

Наум Локоски

Жител на Сопот почина во пожар

Емир Латифовиќ

Ограбени две цркви во Маврово

Емир Латифовиќ

Неуспешен грабеж на пошта во струшко Велешта

Емир Латифовиќ

Честитка до Евангелско-методистичката црква по повод Божик

Емир Латифовиќ

Демократски сојуз со божикна честитка

Емир Латифовиќ