Почесна артилериска стрелба по повод Денот на независноста

Од:

По повод 8-ми септември – Денот на независноста вечерва ќе се изврши почесна артилериска стрелба.

Од Армијата информираат дека во 18:30 од касарната „Илинден“ во Скопје ќе се изврши почесна артилериска стрелба со истрелување на пет плотуни од артилериски орудија од страна на артилерискиот баталјон на Армијата на Република Северна Македонија.

Би можело да ве интересира

Пендаровски: Армијата ќе дава поддршка на полицијата и здравствените установи

Шекеринска: Тринаесетте мировници кои се позитивни на КОВИД-19 се во добра состојба

Катерина Павлова-Николовска

Шекеринска: Ве чекаме за шест месеци здрави и живи дома, побогати со искуството од нашата прва мисија како НАТО членка

Ана Ололовска

Првиот контингент македонски мировници во КФОР заминаа кон Косово

Ана Ололовска

Новите 40 питомци на Воената акадeмија дадоа заклетва, Шекеринска им порача само небото да им биде граница

Ана Ололовска

ВИДЕО: Првиот контингент на Армијата на Северна Македонија испратен во мисијата КФОР на Косово

Ана Ололовска