(ВИДЕО) Петрески: Јас пак ќе бидам градоначалник, ама Груевски нема да биде премиер

Од:

Седум години се борам со режимот на Груевски, рече пред своите сограѓани, градоначалникот на Охрид, Александар Петрески.

„Ќе имаме и парламентарни и локални избори. Јас пак ќе бидам градоначалник, ама Груевски нема да биде премиер“, рече Петрески.

„Издржавме многу ќе издржиме повеќе“, порача Петрески.

Би можело да ве интересира

Протестантите во Виена бараат укинување на санкциите против Русија

(ВИДЕО) Протест во Софија за заштита на правата на Бугарите во Македонија

Горан Наумовски

Нови протести во Франција против пензиската реформа

(ВИДЕО) Андреј Ковачев: Напаѓачите му се заканувале на Пендиков дека ќе го убијат оти бил Бугарин

Орце Костов

Васко Довлев го фати крстот во Охрид

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) На демонстрациите во Шведска беше обесена куклата Ердоган, реагира Турција