Пензионерка сакала да тепа двајца вработени во ПИОМ

Од:

76-годишна жена вчера околу пладне физички нападнала двајца вработени во Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, во близина на седиштето на ПИОМ во скопската населба Аеродром, соопшти полицијата.

„На 01.06.2021 во 12.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на ПИОМ, на подрачје на Аеродром, Д.Х.(76) од Скопје физички ги нападнала С.Љ.(46) од с.Глумово, скопско и М.Л.(62) од Скопје, двајцата вработени во ПИОМ“, се вели во полициското соопштение.

Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за директорот на Музејот на албанската азбука во Битола поради злоупотреба на службена положба и овластување

А1он

Кривична пријава за непочитување изолација и напад на вработен во обложувалница

Ана Ололовска

Во Дебар помеѓу складиран градежен материјал пронајдено оружје, муниција и марихуана

Ана Ололовска

Приведени двајца лихвари од Штип

Ана Ололовска

Приведенo лице од Скопско поради истрага за неовластено поседување оружје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Ана Ололовска