Пендаровски за утре свика седница на Советот за безбедност, ќе се разговара за состојбата во земјава по членството во НАТО

Од:

Утре со почеток во 12:00 часот во вилата „Водно“ ќе се одржи седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија, најавуваат од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски.

На седницата, покрај постојаните членови на Советот, на покана на претседателот ќе присуствуваат и директорот на Агенцијата за разузнавање Еролд Муслиу, директорот на Агенцијата за национална безбедност, Виктор Димовски, директорот на Оперативно-Техничката Агенција ОТА, Зоран Ангеловски и началникот на Генералштабот на Армијата на Република Северна Македонија, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски.

На осмата седница на Советот за безбедност ќе се разговара за политичко-безбедносната состојба во земјава по членството во НАТО, информираат од кабинетот на Пендаровски.

Би можело да ве интересира

Пендаровски за навредите од Јорданов: Отсуство на елементарна култура и говор на омраза

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Пендаровски да не ги штитат и да ги кажат странските агентури, кои стојат зад тензиите со Бугарија

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Пендаровски да не кријат и јавно да кажат кои странски агентури влијаат на односите со Бугарија

Пендаровски: Секоја нова провокација или атак на нашиот идентитет го усложнува процесот на уставни измени

Катерина Павлова-Николовска

Џамбаски: Македонија била и е бугарска, со забрана за влез нема да ја избришете вистината

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Пендаровски му врати на Милков: Грозна е изјавата за традицијата на колежи, кога ќе има време нека прошета до Ваташа

Кристијан Ландов