Пендаровски во Вевчани: Важно е напредокот да продолжи

Од:

На масовна излезност на престојните претседателки избори, повика Пендаровски денеска во Вевчани. Гласот за број 3 и концептот за напредок кој го предводам е глас за сугурна иднината на младите, за економските перспективи, подобрување на стандардот, повеќе пари и нови работни места, рече Пендаровски.

„Тргнаа работите. Добивме покана за НАТО и ако продолжиме со реформскиот процес ќе добиеме датум за почеток на преговори во јуни. За две години постигнат е голем успех бидејќи има политичари водат сметка за народот. Затоа е важно напредокот да продолжи“, додаде Пендаровски.

Слоганот на неговата кампања е Заедно Напред, овие два збора, рече Пендаровски, значат живот и напредок во демократски и европски дом.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Земјоделците конечно имаат придобивки , а не зијан како во времето на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ глуми лажна загриженост за здравствениот систем

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски да признае дали се гледал со Груевски во Будимпешта?

Татјана Ташкова

СДСМ: Нови четири градинки со капацитет да згрижат 552 деца

СДСМ: Зголемен е повратот на ДДВ кон стопанството

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се лицемерни и немаат право да зборуваат за дискриминација