Пендаровски во Лабуништа: Да не дозволиме да не вратат назад

Од:

Ми кажаа дека противкандидатите не дојдоа овде кај вас, во Лабуништа. Тоа е разликата. Мојот концепт е за заедништво, заеднички живот во европска и напредна земја. Мојот слоган е Заедно напред, порача Пендаровски денеска во Лабуништа.

Само така можеме да просперираме, а не еден по еден. Јас не правам разлика по верска и етничка припадност. Нашиот концепт е едно општество за сите нас затоа што сите сме исти и мора сите да ги уживаме правата кои ни припаѓаат“, додаде Пендаровски.

Пендаровски рече дека опцијата што ја нуди опозицијата и кандидатката Сиљановска е опција за враќање назад кон изолација, поделби, неизвесност, запирање на започнатиот напредок на земјата и изрази уверување дека граѓаните го препознаваат тоа и ќе изберат напредок.

„Да бидеме сложни и да си помогнеме. Тргнавме напред. Ова е единствениот автопат кој не носи кон развиениот свет. Да не дозволиме да не вратат назад, да го закочат напредокот, да застанеме. Уверен сум дека во недела, на 21, ќе направите вистински избори и ќе изберете напредок, да продолжиме заедно напред“, порача Пендаровски.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Земјоделците конечно имаат придобивки , а не зијан како во времето на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ глуми лажна загриженост за здравствениот систем

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски да признае дали се гледал со Груевски во Будимпешта?

Татјана Ташкова

СДСМ: Нови четири градинки со капацитет да згрижат 552 деца

СДСМ: Зголемен е повратот на ДДВ кон стопанството

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се лицемерни и немаат право да зборуваат за дискриминација