Пендаровски: Скопје сè уште живее со споменот за настраданите од 1963 година

Од:

Скопје сè уште живее со споменот за настраданите во катастрофалниот земјотрес од 1963 – та, напиша претседателот на државата Стево Пендаровски на неговиот фејсбук профил.

dobivaj vesti na viber

– Оваа незаборавна трагедија е потсетник дека најважна е нашата безбедност и дека само заеднички можеме да ја надминеме секоја природна и човечка катастрофа, порача шефот на државата Пендаровски по повод 59 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пендаровски и оддаде последна почит на Кралицата Елизабета

Катерина Павлова-Николовска

Пендраовски -Бегај: Трансформација на двете општества и доследно спроведување на европските реформи

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Пендаровски го пречека италијанскиот претседател Серџо Матарела

Пендаровски: Кралицата Елизабета ќе биде трајна инспирација за новите генерации

Ордени „8 Септември“ за четворицата македонски освојувачи на медали од олимписки и параолимписки игри

Пендаровски: Македонија ќе продолжи активно да се бори против дезинформациите