Пендаровски: Ајде да излеземе  масовно на гласање во недела и да избереме напредок

Од:

Со гласот за Гордана Сиљановска  може да се вратиме само назад, порача денеска Пендаровски во Дојран.Во времето Груена визмот и да се   продолжат штетните политики на Иванов, додаде тој.

„Ајде да излеземе  масовно на гласање во недела и да избереме напредок. Заедно да победиме, заедно да одиме напред. Да го исполниме заветот на борците,  пред чиј споменик стоиме и кои ни дадоа аманет.

-Ние се втемеливме, вие градите. Во изминативе речиси две години сите сме сведоци на еден целосно нов пристап во односите со соседите, кој ги решава најтешките  проблемите, и ги отвора портите на Северна Македонија кон напредок, сигурна иднина и светот.“, рече кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

Пендаровски побара максимална мобилизација на изборите , бидејќи станува збор за патот по кој треба да продолжи земјата, секој глас е важен.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Дали нервозата на ВМРО-ДПМНЕ расте поради повикувањето на Кичеец на распит?

(ВИДЕО) Стоилковски: Зошто Костадинов е толку исплашен од неговиот довчерашен најдобар пријател Бојан Јовановски?

Ана Ололовска

СДСМ: Столковски нека ги повика на одговорност сите за кои се водат постапки од ВМРО ДПМНЕ

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски да каже дали се гледал со Груевски, со новинарот од Италија, со други луѓе од Словенија?

(ВИДЕО) Прентовиќ: Зголемена е вредноста на клучните извозно ориентирани земјоделски производи

СДСМ: Мицкоски да одговори дали се среќавал со Груевски во Будимпешта