Пазарџии претепаа малолетник кој украде тренерки од тезга

Од:

Неколку граѓани претепаа малолетник крај затворениот пазар во населбата Ченто во Скопје откако тој се обиде да украде тренерки од една од тезгите.

Момчето разгледуваше по тезгите и во еден момент грабна тренерки и почна да бега. Продавачите од пазарот и неколку минувачи го фатија и почнаа да го тепаат со тупаници и клоци.

Еден од минувачите ги оттргна од момчето и ги предупреди дека не смеат да тепаат малолетник и треба да пријават прво во полиција.

Би можело да ве интересира

Избегал од затвор и крадел низ Крива Паланка

18 годишник сакал да ограби банка во Аеродром – фатен на дело

30 дена притвор за разбојник од Скопје

Државјанин на Босна и Херцеговина ограбил џамија во Чегране

Уапсен крадец од Охрид кој крадел во родниот град

Уапсена девојка од Куманово која крадела во Струга