Пациент нападнал здравствен работник на Токсикологија

Од:

Здравствениот работник Г.Г.(56) од Скопје вчера пријавил во полиција дека физички бил нападнат од пациентот Г.С.(38) од Скопје.

Како што соопшти денеска МВР, според пријавата на Г.Г., нападот се случил вчера околу 9.15 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, на Оддел токсикологија, додека извршувал работни задачи.

Случајот е пријавен во Полициската станица Центар. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Нова сообраќајна несреќа на патот Тетово-Скопје, едно лице го загуби животот

Катерина Павлова-Николовска

Исчезна 35-годишен маж од Дебар

Со „ауди“ удрил во мотоцикл па избегал, повредени две лица

Катерина Павлова-Николовска

Жител на Гостивар обвинет за тешки дела против општата сигурност – со воздушна пушка пукал во другар

Ана Ололовска

ВИДЕО: 45-годишна жена го загуби животот во сообраќајка на автопатот Скопје-Тетово

Ана Ололовска

Осумдесетитригодишна делчевка пронајдена мртва

А1он