Оставката на Милевски стигна кај пратениците

Од:

Оставката на министерот на локална самоуправа Горан Милевски од Владата денеска пристигна до собранието и веќе им е испратена на пратинеците. Според процедурата, оставката треба да бида само констатирана на седница на Собранието. Засега нема најави на која седница ќе биде ставена оставката на денвен ред.

Милевски поднесе оставка на средината на септевмри. За негоа замена на министерското место ресорот Локална самоуправа се најавува поранешниот градоначланик на Скопје Ристо Пенов.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Надоместоци тешки 125 000 евра за блиски луѓе и сопартијци на екс министерот Горан Милевски

Петар Клинчарски

Милевски му ја предаде функцијата на Пенов

Пенов за министерското место: Се е во игра, но не можам да давам изјави

Кристијан Ландов

Горан Милевски поднесе оставка до Владата

Катерина Ѓуровски

Вицепремиерката Грковска ќе ги испитува исплатите на проекти во министерството на Милевски

Петар Клинчарски

ВИДЕО: Нови имиња – сè поголема листата на вдомени од министерот Милевски

Петар Клинчарски