Оштетени наплатните рампи на паркиралиштето во центарот на Охрид

Од:

Во сообраќајна незгода чии причини се непознати ноќеска целосно се уништени апаратите за електронска контрола на излез од паркиралиштето во премиум зоната кај кружниот тек во центарот на Охрид.

Од непознати причини возач изгубил контрола врз возилото и целосно ги откорнал од постаментите апаратот за детектирање на картичките за минување низ тој дел од градот и оние за платено паркирање, како и рампата за излез од паркиралиштето кај Градскиот плоштад на пристаништето во Охрид.

За кратко време се очекува да биде откриена причината за несреќата со оглед на тоа што просторот целосно е покриен со камери за видео-надзор.

Претходно, во неколку наврати намерно беа оштетувани апаратите за наплата и рампите во градот. Граѓаните на Охрид се со поделени мислења по однос на овој начин на уредување на сообраќајот и паркирање во градот. Најмногу забелешки имаат граѓаните во стариот дел на градот, кои мора да поминат низ рампите за влегување и излегување од дома.

Би можело да ве интересира

Откажани концертите во Охрид викендов, општината не го дава стадионот

А1он

Четири лица тешко повредени во сообраќајка пред Охрид, уште еден повреден од превртен камион

Кристијан Ландов

Десетмина охридски угостители добија казни од по 7.000 евра за бесправно изградени тераси и шанкови

А1он

Охридски еко-активисти бараат итно да се постават столпчиња на новите велосипедски патеки во градот

А1он

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

А1он

ВИДЕO: Журки во Градиште-колабира целиот систем за заштита од вирусот

Ана Ололовска