ОЈО: Наредена е обдукција на убиената жена од Кочани

Од:

Основното јавно обвинителство од Кочани изврши увид на лице место пред семејна куќа каде утрово беше убиена жена на возраст од 46-години.

„Преземени се сите дејствија, наредена е обдукција на телото на починатата, обезбедени се траги и други докази кои ќе бидат предмет на вештачење. Од очевидци на настанот извршено е препознавање на осомничениот сторител на кривичното дело, кој е лишен од слобода. Се постапува за расчистување на настанот и за испитување на мотивите“, извести Обвинителството.

Би можело да ве интересира

Спасовски: Уапсен е извршителот на убиствата, сторивме се за фаќање на овој монструм

Александар Тодески

Љупчо Палевски уапсен во Турција

Александар Тодески

Осомничените за убиството на Вања Ѓорчевска донесени во Кривичниот суд

Александар Тодески

Палевски бегал во Турција истиот ден кога МВР ги приведе петмината осомничени за грабнување на Вања

Александар Тодески

Основно училиште од Кочани забрани мобилни телефони

Заврши исказот на таткото на Вања: Негира дека давал информации на Палевски

Александар Тодески