ОЈО Гостивар поведе постапка против гостиварец обвинет за загрозување на сигурноста

Од:

Основното јавно обвинителство – Гостивар информира дека поведе постапка и поднесе Обвинителен предлог против 47-годишен гостиварец кој се товари за кривично дело – Загрозување на сигурноста од член 144 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

dobivaj vesti na viber

При вршење на акциска контрола во угостителски објект во близина на автопатот Гостивар-Тетово на 2 октомври оваа година, обвинетиот повеќе пати се заканил на службено лице – инспектор во ОВР Гостивар кој вршел службени дејствија.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за „изработка и употреба на лажна платежна картичка“

Ана Ололовска

Приведена 22-годишна девојка барана по потерница, кај неа пронајдени украдени предмети

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Пронајдено лице кое се оддалечило од домот

Ана Ололовска

Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер

Ана Ололовска