Охриѓанец тешко повреден откако паднал од моторцикл

Од:

Вчера попладнето во полициска станица било пријавено дека во Охрид на булевар „Туристичка“, во близина на бензинска пумпа, моторцикл „дукати“ со охридски регистарски ознаки управуван од И.А.(37) од Охрид паднал на коловозот здобивајќи се со тешки телесни повреди, констатирани во болницата “Св.Еразмо“-Охрид.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

Би можело да ве интересира

Шест повредени, од кои еден потешко, при судир на три возила во Тетово

Ана Ололовска

Загина 56-годишен маж откако со трактор удрил во ѕид и се превртел

Ана Ололовска

Еден загинат, тројца повредени откако возило се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија

Ана Ололовска

Загина велосипедист од Македонски Брод

Ана Ололовска

Обвинителството поднесе жалба, бара затвор за возачот што ја предизвика сообраќајката кај „Млечен ресторан“

Ана Ололовска

Затвореници се обиделе да силуваат 19-годишен струмичанец во охридскиот затвор

А1он