ВИДЕО: Ограбен маркет до полициската станица во Охрид

Од:

Две маскирани лица синоќа пред полноќ, провалиле преку економскиот дел на маркетот Тедико во Охрид и одзеле 200.000 денари.

Двајцата разбојници ја разбиле алумиумската врата од маркетот, и во бирото од канцеларијата ги пронашле клучевите од сефот од каде ги украле парите.

Маркетот Тедико е на неколку метри од полициската станица во Охрид, а според дел од вработените безбедносните камери ги регистрирале само заматените силуети на крадците.

Би можело да ве интересира

Син го прободел својот татко во Охрид

А1он

Приведен крадец од Штип, затекнат при вршење на кривично дело

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Ја осудуваме хајката против градоначалникот Пецаков додека институциите во служба на СДСМ молчат за премиерот Ковачевски

А1он

Изречени 13 казни за брзо возење во Охрид, и 12 во Струга

А1он

Расчистени три тешки кражби, украденото вратено на сопствениците

Ана Ололовска

Ограбена црквата „Константин и Елена“

А1он

Leave a Comment

seventeen − eight =