Одложена комисиската расправа за заштита на Охрид

Од:

Комисиската расправа за Законот за управување со светското природно и културно наследство во Охридскиот регион е одложена за 14 часот поради доцнење на двајца од членовите на Комисијата.

Двајца од членовите кои го потврдиле присуството, доцнеле 45 минути.

Пратеничката од опозицијата, Благица Ласкоска побара одложување на комисиската расправа за во 14 часот за, како што кажа, да имаат повеќе време за дебата бидејќи во 11 часот започна пленарната седница во Собранието.

Би можело да ве интересира

Охридско лето се предомисли, Жељко Јоксимовиќ нема да има концерт

Ана Василевска

(ВИДЕО) Шекеринска: Повторно во функција Колекторот за заштита на Охридското Езеро

Ана Ололовска

Уставен не дозволи УЈП и Пазарен инспекторат да ги затворат објектите кои работат со истечена концесија на плажите

ВИДЕО: Се урива хотел на брегот од Охридското Езеро

Кристијан Ландов

Тело на средовечен маж пронајдено во Охридското езеро

А1он

Жбогар до охриѓани: Вашите предци не ви ги оставија Охрид и Охридското Езеро за да ги уништите

Кристијан Ландов