Одложен европскиот хепенинг во Центар поради дождот

Од:

Поради временската состојба се одложува европскиот хепенинг што денеска требаше да се одржи по повод Денот на Европа што го организираат општина Центар и Делегацијата на Европската унија.

Настанот, како што соопшти општина Центар, ќе се одржи на 17 мај во Паркот на Франкофонија.

Манифестацијата ќе се реализира под мотото „Сите заедно под истото европско небо“, а ќе учествуваат училиштата и детстките градинки од општина Центар.

Би можело да ве интересира

Европски центар за дрога: Кокаинот се повеќе достапен во Европа

Ана Ололовска

СЗО: Во Европа сега има повеќе нови случаи на Ковид-19 отколку во март

А1он

Мајкл Рајан: Европа пред пресврт во борбата со Ковид-19

Ана Ололовска

СЗО за Европа и ЕК се договорија да ја зајакнат соработката

Ана Ололовска

Стано: Се очекува од земјите кандидати да се усогласат за санкциите кон Белорусија

Ана Ололовска

Кина и ЕУ потпишаа Договор за европски географски индикатори

Ана Ололовска

Leave a Comment

three × five =