Од денеска блокада на Обвинителство

Од:

Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов повикува на протести и блокади на македонското обвинителство од денеска на пладне, поради тоа што се уште молчи и не кажува дали и забранува на МРТ и со која одлука, да ги емитува снимките од опозицијата.

– Од понеделник со протести на пладне и блокади на македонското обвинитество, со десет луѓе ќе им влезам внатре, рече тој.

Би можело да ве интересира

Обвинителство: Нема постапка против Мицкоски за „Теретана“, на снимките не го забележавме лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

Обвинителството поднесе жалба, бара затвор за возачот што ја предизвика сообраќајката кај „Млечен ресторан“

Ана Ололовска

Смаиловиќ: Апасиев ме нарече муџахединка, а јас ги бришев коментарите што го навредуваат

А1он

Обвинителството и полицијата ги претресуваат фирмите со портали на кои се рекламираше ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) Апасиев: Добивам закани за моето семејство

Искра Манојлоска

Обвинителството ќе поднесе жалба по условната казна за сообраќајката кај Млечен

Ана Ололовска

Leave a Comment

eight + seven =